Dożynki parafialne 2019

Dożynki Parafialne – niedziela 1 września 2019! W imieniu Rady Parafialnej oraz Rolników naszej parafii gorąco zapraszam wszystkich mieszkańców Winowa oraz Gości naszej parafii, na godz. 10.30 pod Dom Ojca (ul. o. Alojzego Ligudy), gdzie nastąpi poświęcenie plonów ziemi oraz korony żniwnej. Stąd procesyjnie przejdziemy do naszego kościoła na uroczystą Mszę dożynkową.

Osoby, które chcą przynieść plony ziemi, owoce i warzywa do kościoła, aby przyozdobić ołtarz na tę szczególną uroczystość, proszę aby uczyniły to w piątek po wieczornej Mszy świętej. Owoce i warzywa zostaną później przekazane naszym Siostrom, w dowód wdzięczności za Ich posługę w naszej parafii.

Niektórzy mówią, że dożynki to sprawa rolników, to ich święto... Na szczęście coraz więcej osób uważa, że to święto wszystkich ludzi! Bo wszyscy mamy za co dziękować.

Jesli masz możliwości, zaangażuj się w to święto! Przyjdź, abyśmy mogli wspólnie Bogu dziękować za Jego dobroć. Przyjdź i przynieść do ołtarza Bożego coś, co urosło na Twoim polu lub w ogrodzie; przyjdź i przynieś do ołtarza coś, co często masz na swoim stole w domu. Po dożynkach wszystkie te dary przekażemy naszym kochanym Siostrom, które uzupełnią swoją spiżarnię oraz podzielom się z innymi, którzy są w potrzebie.

Radosnego dawcę miłuje Bóg! - pisze św. Paweł!

ks. prob. Eugeniusz Ploch