Maj w Klubie Seniora

Plan zajęć na maj 2019 w Winowskim Klubie Seniora przedstawia się następująco: 

8 maja – środa

10.30 – 12.00 – Warsztaty malarskie – pani Nina Skorupska
12.00 – 13.00 – Śpiewajmy razem – pan Mirosław Kopyto

10 maja – piątek
11.00 – Msza św. w intencji seniorów w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej
12.00 – Świadectwo życia - spotkanie z jedną z Sióstr Szensztackich
13.30 -14.30 - Lalki dla Afryki – nasza akcja charytatywna

15 maja – środa - Wycieczka do Muzeum Polskiej Piosenki

17 maja – piątek
12.00 – 13.00 – Śpiewajmy razem – pan Mirosław Kopyto
13.30 -14.30 - Lalki dla Afryki – nasza akcja charytatywna

22 maja – środa
10.30 – 12.00 – Warsztaty malarskie – pani Nina Skorupska
12.00 – Teatrzyk Seniorzy dla dzieci – pani Beata Maliszkiewicz/
12.00 – Ćwicz umysł i ciało! – pani Aneta Szadkowska

24 maja – piątek
10.30 - Wokół Słowa – ks. Eugeniusz Ploch
12.00 – Stary Testament w malarstwie: od Abrahama do Mojżesza - pani Maria Bitka
13.30 -14.30 - Lalki dla Afryki – nasza akcja charytatywna

29 maja – środa - Wycieczka do ZOO lub do kina – w zależności od pogody

31 maja piątek

11.00 – Warsztaty plastyczne - florystyczne – pani Małgorzata Grześkowiak
12.00 – Stary Testament w malarstwie: od Abrahama do Mojżesza - pani Maria Bitka
13.30 -14.30 - Lalki dla Afryki – nasza akcja charytatywna

Dostaliśmy list od Magdy Miki, naszej winowskiej misjonarki z Zambii, którą wspieramy w ramach akcji „Lalki dla Afryki” a także serdeczną pamięcią we wspólnej modlitwie. Kochani moi Seniorzy Winowscy! Będąc wciąż w Oktawie Wielkanocnej, życzę Wam wszystkim ogromnego błogosławieństwa od Zmartwychwstałego. Niech On napełnia Was całych Sobą i niech cieszy niebiańską Radością! Pozdrawiam Was najserdeczniej z Zambii. Słońce tutaj zaczyna powoli odpuszczać i przygotowywać się do pory zimnej i suchej. Czekamy z niepokojem na tę porę, gdyż w tym roku deszcze były bardzo znikome, co widać szczególnie poza miastami. Woda w niektórych rzekach ma poziom właściwy dla końca pory suchej w październiku. Ludzie w biedniejszych rejonach już teraz jedzą raz, dwa razy dziennie. Sąsiedni Mozambik, Malawi i Zimbabwe cierpią w wyniku niedawnego cyklonu Idai i konsekwencji tego żywiołu. Modlimy się, szczególnie jutro, o Miłosierdzie dla wszystkich dotkniętych tymi kryzysami. Od paru miesięcy pracuję w tutejszym Caritasie oraz pomagam przy prowadzeniu szkoły sióstr Świętej Rodziny. W maju, w ramach projektu rozwojowego, mamy zacząć program pomocowy dla dorosłych analfabetów na wioskach. Pokładamy wielkie nadzieje w tym projekcie, który wraz z pomocą humanitarną i szkoleniami w zakresie rolnictwa organicznego (czyli bez użycia kosztownych nawozów i innych często niedostępnych dla ludzi elementów) ma przynieść dobre efekty wśród najuboższych w okolicy. Jestem ogromnie wdzięczna za Waszą obecność i wielkie wsparcie, które mimo odległości bardzo mocno czuję. Bogu dziękuję, że tak mnie kocha i rozpieszcza tak dobrymi ludźmi dokoła. Po stokroć za wszelkie dobro  DZIĘKUJĘ!

Pozdrawiam najmocniej i proszę, by Pan Jezus przytulił do Swojego Serca każdego z Was w moim imieniu.

Muzeum Polskiej Piosenki
Od 27 sierpnia 2016 r. działa w Amfiteatrze Tysiąclecia w Opolu. Ekspozycja muzeum przedstawia w zarysie historię polskiej piosenki od lat 20. ubiegłego wieku do czasów współczesnych. Rolę odtwarzacza multimedialnego pełnią tu dwie muzyczne ściany, na których umieszczone są monitory dotykowe wyświetlające teledyski, fragmenty koncertów, programów telewizyjnych, reportaży i wywiadów z artystami. Każdy zwiedzający otrzymuje zestaw: audioprzewodnik i komfortowe słuchawki, co pozwala mu indywidualnie zwiedzać wystawę i słuchać wybranych piosenek tak długo, ile chce. W Muzeum Polskiej Piosenki miłośnicy festiwali opolskich znajdą szczegółowe informacje na temat każdej edycji, a w specjalnych, podwieszanych kulach fani muzyki rozrywkowej  mogą spędzać wiele godzin oglądając reportaże i fragmenty koncertów. Jest też miejsce dedykowane modzie estradowej, w którym zgromadzono prawdziwe kostiumy gwiazd, i w którym można się w nie wirtualnie przebierać. Nasz kiermasz w Niedzielę Palmową Klub Seniora przygotował kiermasz, podczas którego można było nabyć palmy, ozdoby wielkanocne, ciasta a także „Przytulanki” uszyte przez członków Klubu podczas warsztatów charytatywnych „Lalki dla Afryki”. Dochód z kiermaszu przeznaczamy na wsparcie misji Magdy Miki w Zambii. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania kiermaszu DZIĘKUJEMY! Dzielimy się też radością z faktu, że nasze „Przytulanki” tak bardzo podobają się dzieciom!

Zapraszamy w środy i piątki od 10.00 do 14.00. Spotkania zaczynamy o 10.00 od wspólnej kawy a kończymy wspólnym posiłkiem. Z wdzięcznością i serdecznym zaproszeniem do udziału w spotkaniach: Beata Maliszkiewicz (600 967 050) i Aneta Szadkowska (668 434 286)