Siostry Szensztackie

Szensztackie Siostry Maryi przybyły do Winowa w 1986 r. na zaproszenie ks. proboszcza Huberta Skomudka i zamieszkały w domu parafialnym przy ul. Prószkowskiej 12. Od początku doświadczały wielkiej pomocy i życzliwości parafian. W tym samym roku, za zgodą władz kościelnych i z przynagleniem Księdza Proboszcza, została rozpoczęta budowa sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, które 4.06.1988 r. poświęcił ks. abp Alfons Nossol.
Od początku siostry podjęły w parafii  pracę zakrystianki, organistki oraz katechetki w Winowie i w Górkach (do czasu likwidacji szkół w tych miejscowościach).
W 2000 r. Siostry przeprowadziły się do swojego nowego domu przy al. Ks. J. Kentenicha. Tutaj mieści się centrum Ruchu Szensztackiego w diecezji opolskiej.

Placówka sióstr w Winowie
Szensztacki Instytut Sióstr Maryi
Winów, Al. Ks. Józefa Kentenicha 6
46-060 Prószków